پارک شهر parkeshahr

سایت فرهنگی ، ادبی،اجتماعی ................ "روزمره گی آفت است. سعی کنیم هر روز یک کلمه جدید بیاموزیم."

۶ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

نان و نام و دین ......

خداوندا !

 مگذار تا ایمان ٬ نان و نام برایم بیاورد.

قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را در پای ایمانم افکنم ٬  تا از آنها باشم که پول دنیا را می گیرند وبرای دین کار می کنند ٬  نه آنها که پول دین میگیرند تا برای دنیا کار کنند...!

  دکتر علی شریعتی

۳۱ تیر ۹۴ ، ۱۲:۲۵ ۶ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰
محمد رضا ندیم پور

عید باشکوه فطر * * * *

این عیدِ بزرگِ شور و سرزندگی است

ابلیس   به بند  ذلت  افکندگی  است

بعد از ماهی عبادت  و  راز  و  نیاز

 آغاز خلوص  نیت  و  بندگی  است

                 م.ر.ندیم پور


 عید باشکوه فطر مبارک

****************************************** 

۲۷ تیر ۹۴ ، ۰۱:۰۵ ۵ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
محمد رضا ندیم پور

..... با این دو موسسه آشناشوید ....

چگونه میتوان از مبالغ پول ناچیز و کمک های ساده و پراکنده ٫ یک جریان قوی ومنسجم و تاثیرگذار درست کرد تا از برکات آن افراد نیازمندِکمک، و خودِ کمک کننده بهره مند شوند؟

با استمرار و مدیریت و دلسوزی و پشتکار افراد خیر که نیازمندان واقعی را شناسایی و به شکلی آبرومندانه نیکو کاری را سرلوحه خویش قرار داده و داوطلبانه در جهت خدمت رسانی به نیازمندان کوشش میکنند تا شمای کمک کننده و نیزخود را در کاری خدا پسندانه سهیم کنند.

NGOها یا همان جمعیتها و موسسات خیریه و مستقل، ما را راهنمایی میکنند که چگونه با انواع  وقف ، نذر ٫  پول خردهای صدقه ٫ کفاره ٫ فطریه٫ و کمک مالی و برقراری مستمری (ولو ناچیز) ، میتوان  به خانواده های بی سرپرست ، بیمار ، و... کمک کرد و حتی به عنوان یاریگر،کفالتِ ایتام و بیماران و تهیه جهیزیه و تسهیل ازدواج جوانان را سبب شد.

احتمالا شما هم با خیریه هایی در فامیل و مسجد محل وهیئت خودتان آشنا هستید و شاید درآنها فعال هم باشید. اما در بعضی از موسسات ، کارها به شکل حرفه ای و شیوه های علمی وبهره مندی از مشاوران اجتماعی ، به نیازمندان تا پایان نیازشان(مثلا ایتام پسر ، تحصیل تا اشتغال و دختران هم تحصیل تا ازدواج) کمک وحمایت میکنند.

این دو موسسه خیریه دستهای مهربان  و  نیکوکاران شریف از موسسات فعال و خوش نام و قانونی در این عرصه هستند.

                           dmngo.ir     و     sharifngo.ir

اگر تا الآن در هیچ خیریه ای فعال نبوده اید و تردید داشتید و پول خود را در صندوق صدقات خیابانها  می ریخته اید، به سایت یکی از این دو موسسه سر بزنید و با فعالیت هایشان آشنا شوید. شما میتوانید با روزی پانصد تومان  ناچیز شروع کنید که خداوند چندین برابر آن را به شما خواهد داد و یا روشهای دیگر آنها را بیازمائید و حتی اگر نیازمند آبرو داری را می شناسید، برای تحت پوشش قرار گرفتنشان، به این دو موسسه معرفی کنید.

 تا توانی به جهان خدمت محتاجان کن

   به دمی یا درمی یا قدمی یا قلمی

                                                                                       ب343

۲۱ تیر ۹۴ ، ۰۴:۲۰ ۷ نظر موافقین ۲ مخالفین ۱
محمد رضا ندیم پور

تسلیت و تعزیت ...

۱۷ تیر ۹۴ ، ۱۴:۱۵ ۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
محمد رضا ندیم پور

!!!! سرهای بریده در پای تندیس تمدن !!!!

یک خبر: قرار است در سال 2017 برای اولین بار در جهان اولین پیوند سر بر روی انسان زنده ، توسط یک جراح مغز واعصاب ایتالیایی انجام شود واز هم اکنون چند داوطلب هم دارد  و اولین داوطلب آن هم یک بیمار فلج جسمی مادرزادی از امریکااست که برای رهایی از رنج هایش حاضر شده خطرات آن را بپذیرد.هرچند که دیگر پزشکان در موفقیت آن تردید دارند. ... تا اینجا را داشته باشید: 

درفیلم هالیوودی " غارتگر1 " ساخته شده در 1987 چند کماندو امریکایی به ماموریتی برای نابودی جمعی از شورشیان که در جنگلی مخفی شده اند،اعزام میشوند و در طی مسیرشان با اجسادی مواجه میشوند که به شکل وحشیانه کشته شده و سر از بدنشان جداشده و آویخته شده بودند. آنها پس از نابودی شورشیان ، در بازگشت با اتفاقات عجیبی روبرو میشوند و یکی یکی از گروهشان توسط یک هیولای فضایی که قدرت استتار فوق العاده ای دارد، کشته شده وجمجمه آنها به غارت میرود. انگیزه هیولا از این کشتار...     بقیه در ادامه مطلب:

ادامه مطلب...
۱۳ تیر ۹۴ ، ۰۵:۴۹ ۱۰ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰
محمد رضا ندیم پور

** برای شادابی دلها **


        ***************************************

            دلها  همانند بدنها افسرده و پژمرده می شوند ،

       پس برای شادابی دلها، سخنان حکمت آمیز را بجوئید.


       حکمت شماره89 نهح البلاغه  امیرمومنان علی ع

۰۲ تیر ۹۴ ، ۰۴:۳۹ ۱۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
محمد رضا ندیم پور