ابتدا میلاد حضرت بقیه الله الاعظم عج را شادباش عرض میکنیم

           

امابعد...

 مدتی است در برخی منابر ومحافل و برخی نوشته ها ، مطلبی انحرافی نقل وترویج میشود که در آن به شکلی مستتر ، امر محتوم و سنتِ الهیِ ظهور را  مورد تردید قرار    می دهند بدین ترتیب که ماحصل همه گفتارهایشان این است که: " در روایات داریم که تا مادامی که گناه در جهان وجود دارد حضرت ولیعصر عج ، ظهور نخواهند کرد و اگر استمرار معاصی وجود داشته باشد، امر ظهور منتفی است و ایشان تا قیامت هم ظهور نخواهند کرد ..!"

در ایراد به این گفتار توجه به نکاتی چند ضروری است:

 اول اینکه : هیچ گاه سند روایاتی را که به شکلی احساسی هم بیان میکنند، ذکر نمیکنند.

 دوم: اغلب مخاطبانِ این محافل، افراد مذهبی ولی با معلومات کم و فاقد عادت مطالعه و طلب کردنِ سندِ هر مطلبِ نقل شده میباشند.

سوم: گاهی این قبیل گفتار را برای اثر گذاری بیشتر، به دروغ از قول علمای ربانی مرحوم شده، پیامک میزنند یا به شکل کامنت در شبکه های مجازی منتشر می کنند تا زیاد کسی از ارسال کننده و گوینده سوال نکند.

و چهارم: نتیجه این گفتارها در استمرار و در زمان طولانی ، ایجادیأس در سنت الهی ظهور است و بالطبع  اشخاص هم ، ظهور نکردن حضرت ولیعصر عج را به مردم وگناهانشان مربوط دانسته ونسبت به این امر الهی بی تفاوت میشوند.

اما  برای تاکید بر حتمی بودن ظهور حضرت حجت عج ، علاوه بر وجود آیات و روایات بیشمار، فقط به دو سند بسنده میکنیم:

 در حتمی بودن ظهور منجی دادگستر در دوره ای که ظلم و جور زمین را فراگرفته و نیکان و پاکان در ضعف و فشار قرار گرفته اند، به ذکر این آیه شریفه بسنده میکنیم که خداوند میفرماید: 

 «و نرید أن نمن على الذین استضعفوا فى الأرض و نجعلهم أئمّة و نجعلهم الوارثین»

 یعنی  این اراده ماست که بر کسانیکه در ضعف و ظلم قرار گرفته اند منت گذاریم و سر انجام آنها را وارثان حکومت الهی و از فرمانروایان زمین قرار دهیم. واین همان وعده حتمی الهی در ظهور بقیة الله الاعظم عج  برای برپاکردن حکومت عدل و سروری مستضعفان است. 
دیگر اینکه در سندی معتبر حضرت ختمی مرتبت رسول مکرم اسلام ص ، در روایتی میفرمایند: 
والذى بعثنى بالحق بشیراً لولم یبق من الدنیا الا یوم واحد، لطول الله ذلک الیوم حتى یخرج فیه ولدى المهدى، فینزل روح الله عیسى بن مریم فیصلى خلفه، وتشرق الارض بنور ربها، ویبلغ سلطانه المشرق والمغرب»                     «با سوگند به خدایی که مرا بحق و بشارت دهنده برانگیخت، اگر از عمر دنیا تنها یک روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را آن قدر طولانی خواهد ساخت تا فرزندم مهدی(عج) در آن روز ظهور کند. آن گاه عیسی بن مریم از آسمان فرود می آید و به امامت او نماز می گزارد و زمین به نور پروردگارش نور باران می گردد و حکومت او به شرق و غرب گیتی گسترش می یابد و زمین و زمان در قلمرو عدالت و قدرت او قرار می گیرد» (بحارالانوار، ج51،ص71).
 در این روایت رسول صدیق اسلام ص برای نشان دادن حتمی بودن امر ظهور سوگند یاد میکنند و برامر رجعت شاهد آورده و بر روزی که نمی دانیم چند سال طول میکشد تأکید نموده و تکلیف را روشن می سازند.
حال باید گفت کسانی که در ابتدای این نوشتار از آنها گفتیم، با نقل گفتارهای مجعول خود،  در واقع امر حتمی و فرموده خدا و رسولش را انکار میکنند و به آنها دروغ می بندند تو گوئی آنها بیشتراز خدا و رسولش میدانند! 
درست است که با ترک معاصی به امر ظهور بیشتر کمک میکنیم اما به این معنا هم نیست که چون گناه در جهان زیاد است پس ظهور صورت نخواهد گرفت.
امر خدا حتمی است فقط عمل به واجبات و ترک معاصی مارا به حضرت ولیعصرعجل الله تعالی فرجه الشریف ، نزدیک تر میکند انشاءالله.
                                      م.ر.ندیم پور                h554